Banita Band

Start / Banita Band

Posłuchaj!

Muzyka, która wpada w ucho

 

Zespół powstał w 2015 roku. Wszyscy członkowie zespołu pochodzą z Bytomia. Po kilku latach wspólenego  grania, zespół postanowił zarejestrować swoje muzyczne pomysły i w roku 2019 nagrał swoją pierwszą płytę zatytułowaną “Miłość jest jak muzyka”.  Premiera płyty zespołu Banita Band odbyła się podczas XII Śląskiej Gali Biesiadnej w Domu Muzyki i Tańca w Zabrzu 11 maja 2019 r. – zespół zagrał swoje przeboje dla ponad 2-tysięcznej publiczności.

Repertuar łączy elementy muzyki śląskiej, muzyki tanecznej, popu, a nawet rockowego, gitarowego brzmienia. Zespół zadbał, by całość tworzyła niepowtarzalny do tej pory klimat, by piosenki łatwo wpadały w ucho, porywały do tańca i wzruszały. Utwory, które znajdą Państwo na  płycie, można posłuchać już w śląskich rozgłośniach radiowych i telewizyjnych. Zapraszamy też do oglądania  nowych klipów!

Jednym z sukcesów Banity było zdobycie tytułu Hitu  Miesiąca Grudnia 2018 r. oraz 5. miejsce jako Hit Roku 2018!„ Szlagliście ” Radia Silesia z piosenką „Tylko z tobą” . Kolejnym niewątpliwym sukcesem jest nominacja do Hitu Roku 2021 najnowszej piosenki “Bądź zawsze blisko mnie” Do której tekst napisała  Anna Kandziora a muzykę Roman Smiczek. Do przeboju nakręcono także teledysk, który zrealizowano przez studio “Projektomania”- Marcina Skalskiego.  Nie można pominąć takich przebojów jak:  “Dla Mamy”, “Tulipany”, czy “Lato”. One również osiągały niemałe sukcesy.  Do części tych hitów przyczynił się były członek zespołu Sławomir Barszczewski, który brał czynny udział w nagraniach a jego wizerunek jest uwieczniony na okładce płyty.

Piosenki są często emitowane w telewizji TVS, czy rybnickiej telewizji TVT oraz w lokalnych rozgłośniach radiowych (Radio Silesia, Radio Fest, czy Radio Vanessa). Koncerty zespołu są niezapomnianym wydarzeniem, pełnym energii i wspaniałych wrażeń.

W roku 2022 zespół planuje wejść do studia i nagrać nowe pełne energii przeboje. Do zobaczenia na koncertach!

W sprawie koncertów prosimy kontaktować się z managementem zespołu (zakładka Kontakt).

W celu dokonania zakupu naszej płyty prosimy o kontakt telefoniczny lub mailowy.

Zapraszamy także do odwiedzania naszego Fan Page na Facebooku, gdzie dowiecie się o najbliższych koncertach i zdobędziecie informacje dotyczące zespołu.

 

Zobacz nasz rider techniczny

Okładka naszej pierwszej płyty pt: ” Miłość jest jak muzyka”

Skład zespołu

  • Anna Kandziora
  • Roman Smiczek

Nasze utwory i wideoklipy

PREMIERA!  26.09.2022 !

Bądź zawsze blisko mnie”

Banita Band- Kołysanka dla Jezuska

klip1 Banita Band

klip2 Banita Band

klip3 Banita Band

klip4 Banita Band -świąteczny

koncert Banita Band

koncert Banita Band

Napisali o nas