Nauka gry na gitarze i ukulele

Start / Nauka gry na gitarze/ukulele

 

Uczę grać na gitarze i ukulele

Szkółka gitarowa

Szkółka gitarowa

 • Zajęcia indywidualne i grupowe- stacjonarne

 • Wszystkie zajęcia stacjonarne najprawdopodobniej rozpoczniemy w październiku 2022. Około 15 września zamieszczę informację dotyczące aktualnych cen lekcji. Na dzień dzisiejszy zajęcia zostaną utrzymane w tych samych miejscach i podobnych godzinach.
 • Uczymy się w oparciu o piosenki turystyczne oraz znane i lubiane przeboje wraz z śpiewem (elementy wokalne). By uczęszczać na zajęcia, musisz mieć własny instrument – w przypadku chęci zakupu pomożemy w jego doborze.

 • Gdzie::
  1. BECEK Bytomskie Centrum Kultury, Bytom Pl. Karin Stanek 1
  2. Ostoja Pokoju i Dom Matki Ewy w Bytomiu-Miechowicach ul. Matki Ewy 1, 41-908 Bytom
  3. Spółdzielczy Klub Osiedlowy, Bytom-Stroszek Rydza-Śmigłego 54 (nieopodal Polo Marketu)
  4. Filia Miejskiego Domu Kultury w Kozłowej Górze ul. Tarnogórska 49 41-945 Piekary Śląskie
  5. Szkoła Podstawowa nr 51 w Bytomiu,  ul. Łużycka 12A

 

 Zajęcia ONLINE – SKYPE

Szkółka Gitarowa SMIK AUDIO prowadzi lekcje ONLINE . Wystarczy wybrać dogodny termin – według naszego terminarza, skontaktować się z nami przez formularz kontaktowy, podpisać umowę i zaczynamy 🙂 . Koniecznie musisz mieć własny instrument. Jeżeli takiego nie posiadasz, lub obecny nie nadaje się do ćwiczeń – instruktor pomoże w zakupie. Nauczymy Cię stroić gitarę, a także wymieniać w niej struny. Koniecznie musisz posiadać dostęp do internetu i spokojne miejsce do uczestnictwa w zajęciach.

Śledź kanał na YT

Zapraszam na lekcje gitary „Jak zagrać”

Zapraszam do polubienia naszego Fanpage na Facebooku 

Znajdziecie tam wszelkie nowości, informacje filmiki i zdjęcia z koncertów i zajęć  🙂

 

Instruktor poleca

Sprawdź nasze produkty!

Jak dobrać gitarę?

Może to oczywiste, że gitara gitarze nierówna, ale na co dzień często spotykam się z sytuacjami, gdy małe dzieci przychodzą na lekcje z instrumentem po rodzicach, który… nie jest ani dopasowany do możliwości fizycznych dziecka (rozmiar), ani jego początkowych umiejętności. Nim zatem kupisz gitarę, skorzystaj z kilku porad profesjonalisty.

Odpowiedni rozmiar, czyli jaki?

Taki, by dziecko miało komfort gry – musi móc sięgnąć do główki gitary, dociskać struny na progach w różnych pozycjach oraz bez kłopotu dosięgać prawą ręką do strun w pozycji siedzącej. Kupowanie więc instrumentu na lata (bo dziecko szybko podrośnie) nie jest więc trafionym pomysłem i raczej zaszkodzi w rozwoju pasji malucha, niż pozytywnie go zmotywuje.

Kluczowym kryterium doboru rozmiaru gitary jest menzura, czyli czynna długość strun od progu zerowego (siodełka) do mostka. Jej długość da nam najbardziej precyzyjne informacje o rozmiarze gitary – od wszystkich producentów. Rozmiar fabryczny rozmiarowi bowiem nierówny (jak z butami).

Jednym ze sposobów kryteriów doboru rozmiaru jest zestawienie rozmiarów gitar z wiekiem dziecka, jednak dzieci rosną w różnym tempie i 8-latek 8-latkowi nierówny, więc może to być mylące. Polecam więc raczej posłużyć się kryterium wzrostu, zalecanym przez Europejskie Stowarzyszenie Nauczycieli Gitary. Według niego:

Wzrost dziecka Wielkość menzury Rozmiar gitary
114 cm 41 cm 1/4
133 cm 48 cm 1/2
153 cm 55 cm 3/4
169 cm 61 cm 7/8
175 cm 63 cm 7/8– 4/4
180 cm 65 cm 4/4

Kolejnym kryterium, które można uwzględnić przy doborze rozmiaru instrumentu, jest rozstaw palców lewej dłoni, mierzony od kciuka do małego palca:

Rozstaw palców Rozmiar gitary
Ok. 15 cm 1/8 – 1/4
16 cm 1/4 – 1/2
17 cm 1/2
18 cm 1/2 – 3/4
19 cm 3/4 – 7/8
20 cm 7/8
21,5 4/4

Masz pytania i wątpliwości? Przed zakupem w naszym sklepie zadzwoń lub napisz!

Nuty do pobrania