Nauka gry na gitarze i ukulele

Start / Nauka gry na gitarze

Uczę grać na gitarze i ukulele

Szkółka gitarowa

Szkółka gitarowa

W mojej szkole oferuję autorskiego programu nauczania dostosowany do indywidualnych uzdolnień, możliwości i preferencji ucznia. Uczę gry na gitarze i ukulele.

Zajęcia ONLINE -SKYPE

Od października 2020 nasza szkółka oferuje dla Państwa lekcje ONLINE przez platformę Skype. Wystarczy wybrać dogodny termin – według naszego terminarza, skontaktować się z nami przez formularz kontaktowy, podpisać umowę i zaczynamy 🙂 . Koniecznie musisz posiadać własny instrument. Jeżeli takiego nie posiadasz, lub obecny nie nadaje się do ćwiczeń- instruktor doradzi Ci w zakupie w nowego. Doradzimy także, jak nastroić gitarę oraz kiedy i jak wymienić struny. Koniecznie musisz posiadać dostęp do internetu, platformę Skype i spokojne miejsce do uczestnictwa w zajęciach.

Umowy do pobrania na lekcje gitary/ukulele ONLINE

Zajęcia indywidualne Pobierz PDF            Zajęcia grupowe Pobierz PDF          Zajęcia indywidualne dla dzieci  PDF

 

Zajęcia grupowe- stacjonarne

Obecnie ze względów na pandemię, większość zajęć odbywa się zdalnie!

Uczymy się w oparciu o piosenki turystyczne oraz znane i lubiane przeboje wraz z śpiewem (elementy wokalne). By uczęszczać na zajęcia, musisz mieć własny instrument – w przypadku chęci zakupu pomogę w jego doborze.

Grupowe zajęcia odbywają się w następujących lokalizacjach:

  1. Szkoła Podstawowa nr 51 w Bytomiu ul. Łużycka 12A – wtorki
  2. Spółdzielczy Klub Osiedlowy, Bytom-Stroszek Rydza-Śmigłego 54 (nieopodal Polo Marketu) – wtorki
  3. Ostoja Pokoju i Dom Matki Ewy w Bytomiu-Miechowicach ul. Matki Ewy 1, 41-908 Bytom – piątki
  4. BECEK Bytomskie Centrum Kultury, Bytom Pl. Karin Stanek 1 – czwartki
  5. Filia Miejskiego Domu Kultury w Kozłowej Górze ul. Tarnogórska 49 41-945 Piekary Śląskie – środy

Występy uczniów naszej szkółki gitarowej uświetniają eventach, uroczystości i koncerty, a nasi uczniowie często zajmują wysokie miejsca w lokalnych konkursach.
Zapraszam!

Śledź kanał na YT

Zapraszam na lekcje gitary „Jak zagrać”

Instruktor poleca

Sprawdź nasze produkty!

Jak dobrać gitarę?

Może to oczywiste, że gitara gitarze nierówna, ale na co dzień często spotykam się z sytuacjami, gdy małe dzieci przychodzą na lekcje z instrumentem po rodzicach, który… nie jest ani dopasowany do możliwości fizycznych dziecka (rozmiar), ani jego początkowych umiejętności. Nim zatem kupisz gitarę, skorzystaj z kilku porad profesjonalisty.

Odpowiedni rozmiar, czyli jaki?

Taki, by dziecko miało komfort gry – musi móc sięgnąć do główki gitary, dociskać struny na progach w różnych pozycjach oraz bez kłopotu dosięgać prawą ręką do strun w pozycji siedzącej. Kupowanie więc instrumentu na lata (bo dziecko szybko podrośnie) nie jest więc trafionym pomysłem i raczej zaszkodzi w rozwoju pasji malucha, niż pozytywnie go zmotywuje.

Kluczowym kryterium doboru rozmiaru gitary jest menzura, czyli czynna długość strun od progu zerowego (siodełka) do mostka. Jej długość da nam najbardziej precyzyjne informacje o rozmiarze gitary – od wszystkich producentów. Rozmiar fabryczny rozmiarowi bowiem nierówny (jak z butami).

Jednym ze sposobów kryteriów doboru rozmiaru jest zestawienie rozmiarów gitar z wiekiem dziecka, jednak dzieci rosną w różnym tempie i 8-latek 8-latkowi nierówny, więc może to być mylące. Polecam więc raczej posłużyć się kryterium wzrostu, zalecanym przez Europejskie Stowarzyszenie Nauczycieli Gitary. Według niego:

Wzrost dzieckaWielkość menzuryRozmiar gitary
114 cm41 cm1/4
133 cm48 cm1/2
153 cm55 cm3/4
169 cm61 cm7/8
175 cm63 cm7/8– 4/4
180 cm65 cm4/4

Kolejnym kryterium, które można uwzględnić przy doborze rozmiaru instrumentu, jest rozstaw palców lewej dłoni, mierzony od kciuka do małego palca:

Rozstaw palcówRozmiar gitary
Ok. 15 cm1/8 – 1/4
16 cm1/4 – 1/2
17 cm1/2
18 cm1/2 – 3/4
19 cm3/4 – 7/8
20 cm7/8
21,54/4

Masz pytania i wątpliwości? Przed zakupem w naszym sklepie zadzwoń lub napisz!

Pliki do pobrania